biustonosz z silikonowym tyłem biustonosz bardotka sukienka odkryte plecy taśma modelująca biust taśma do biustu taping biustonosz sportowy

Taśma do biustu – gdzie kupić, która najlepsza? 

Na co zwrócić uwagę kupując taśmę do biustu, Sprawdź -->

Spis treści:

Taśma do biustu, na co zwrócić uwagę? 

Kiedy wybierasz taśmy do biustu, ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka czynników, w tym: badania, certyfikaty, skład materiałowy, zawartość opakowania oraz opinie innych użytkowników. Cena również jest tu istotnym czynnikiem, ponieważ po co przepłacać jak można mieć coś w dobrych pieniądzach i takiej samej, a czasem lepszej jakości.

Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w podjęciu właściwej decyzji: 

Badania i certyfikaty. 

Zwróć uwagę na to, czy kupowane taśmy na biust przeszły odpowiednie testy bezpieczeństwa, takie jak testy skóry, testy na alergię oraz testy trwałości. Warto sprawdzić, czy dany produkt posiada certyfikaty, takie jak OEKO-TEX, które potwierdzają bezpieczeństwo i jakość produktu. Są to badania dające nam pewność, że są bezpieczne w kontakcie z naszą skórą.

Skład materiałowy 

  Upewnij się, że skład materiałowy taśmy na piersi jest przyjazny dla skóry. Wybieraj produkty, które są wykonane z naturalnych lub syntetycznych materiałów, które nie podrażniają skóry, najbardziej przyjazne dla skóry są taśmy bawełniane – minimum 90% bawełny. Unikaj taśm do biustu z dodatkiem lateksu lub gumy naturalnej, ponieważ mogą uczulać i podrażniać skórę. Ważne, aby były wodoodporne, dzięki czemu taśmy nie odkleją się przy spoceniu się skóry, a nawet po kontakcie z wodą.

Opinie użytkowników  

Przed zakupem taśmy do modelowania biustu warto przeczytać opinie innych użytkowników danej marki. Często firmy sprowadzają tanie zamienniki taśm, które nie są bezpieczne i Klientki ostrzegają przed nimi. Opinie te mogą pomóc w wyborze odpowiedniej taśmy do biustu i zwróceniu uwagi na ewentualne wady produktu. 

Taśmy do biustu – znane marki 

Taśmy do biustu kupujemy w 5 metrowej rolce, najczęściej o szerokości 5cm, na rynku są również dostępne rolki o szerokości 7,5cm, które są lepsze dla większych biustów. W zestawie z niektórymi są również nasutniki. Ich ceny wahają się od 10 do 100zł. Wiodącymi markami w taśmach do biustu są: 

Booby tape–  taśma posiada wszystkie certyfikaty, jest wodoodporna, zawiera 95% bawełny oraz 5% akrylu + klej. Występuję w 4 kolorach, beż, czarny, ciemny brąz i biały. Nie ma nasutników w zestawie, więc aby z niej korzystać należy je dokupić. Ich cena wacha się od 80 do 110zł. 

BoobsUp! – taśma posiada wszystkie certyfikaty, jest wodoodporna, zawiera również 95% bawełny + 5 % kleju, nie zawiera latexu. Ma 5m długości i występuje w 2 wariantach 5cm oraz 7,5cm. W zestawie ma 8 sztuk nasutników. Ich cena wacha się od 40 do 60zł. Dodatkowo mają w swojej ofercie nasutniki oraz dwustronną taśmę do ubrań pomocną w niesfornych stylizacjach ;). Ogromną zaletą jest też profesjonalna instrukcja naklejania taśm do biustu w formie wideo wysyłanym po zakupie taśmy. 

Intimissimi – posiada certyfikaty, nie posiada dokładnej informacji na stronie z czego jest wykonana, jest tylko informacja że z tkaniny. Ma 5m długości oraz 5cm szerokości. Nie ma w zestawie nasutników. Jej cena to od 55- 70zł. Brak informacji o wodoodporności. 

Uważajcie na zamienniki i podróbki 

Istnieje również wiele firm ściągających taśmy z chin bez badań. Producenci tworzą podobne opakowania i nazwy do wiodących marek. Dlatego będąc zachęconym niską ceną warto wczytać się w opinie i sprawdzić czy użytkowniczki nie mają po tych taśmach reakcji alergicznych, odparzeń lub ran. Za niską ceną niestety może iść nieodpowiednia dla skóry mieszanka kleju, która podrażni skórę. Nie polecamy również zastępować taśm do biustu taśmami kinesio do rehabilitacji. Mimo że wyglądają bardzo podobnie to mają inne składy materiałowe, mniej się mogą rozciągać i zwyczajnie nie nadają się do tapingu biustu.   

Żeby dobrze wybrać najlepiej kupować polecane i sprawdzone maki. Należy dokładnie przeczytać opisy produktów, sprawdzić opinie innych klientów i zwrócić uwagę na swoje indywidualne potrzeby i preferencje. Warto też pamiętać, że niektóre taśmy na biust są bardziej skuteczne dla osób z większym biustem np. Taśma modelująca biust Boobsup o szerokości – 7,5cm, a inne dla osób z mniejszym – 5cm, dlatego warto zwrócić na to uwagę przy wyborze.  

Zachęcamy do przeczytania również naszych innych blogów


Co do sukni ślubnej bez pleców lub z głębokim dekoltem?

Najnowsze trendy w świecie bielizny: co jest teraz na topie?

Plunge stanik VS taśma do biustu, co jest nr. 1?

Taśma do biustu, biustonosz samonośny, biustonosz bez pleców,  co jest nr. 1?