taśma do biustu stanik push up stanik do sukienki bez pleców biustonosz taśmy na biust boobsup biustonosz bez pleców

Taśma do biustu, biustonosz samonośny, biustonosz bez pleców,  co jest nr. 1?

Spis treści:

Wymagający strój – postaramy się pomóc! 

Sukienki bez pleców i sukienki z głębokim dekoltem to wymagające propozycje dla bielizny, ponieważ wymagają odpowiedniego wsparcia biustu bez narażania go na widoczność. W tym artykule postaramy się przedstawić propozycje biustonoszy dla tych rodzajów sukienek. Pod lupę weźmiemy biustonosz samonośny, biustonosz z przezroczystymi ramiączkami i tyłem, biustonosz plunge, taśma do biustu, nasutniki

1.Biustonosz samonośny 

Biustonosz samonośny dobry do noszenia z sukienkami bez pleców lub z głębokim dekoltem. Występuje on w dwóch wariantach: staniki samoprzylepny silikonowy oraz biustonosz samonośny bawełniany . Stanik samonośny, czyli stanik bez ramiączek, trzyma się dzięki specjalnemu klejowi umieszczonemu na górnej krawędzi miseczek. Klej ten jest zwykle wykonany z silikonu lub akrylowego żelu. Trwałość i jakość podtrzymania stanika samonośnego może być uzależniona od kilku czynników, takich jak jakość kleju, rozmiar miseczek w stosunku do biustu czy rodzaj materiału z jakiego wykonany jest stanik. W przypadku większych biustów, biustonosz samonośny może być mniej skuteczny i wymagać dodatkowego podparcia lub innej formy biustonosza.

Niestety, niektóre kobiety napotykają na problemy z biustonoszem samonośnym, najczęściej mają problem z jego słabym klejem, który nie zapewnia odpowiedniego podtrzymania. Problem związany ze słabym klejem w staniku samonośnym może prowadzić do dyskomfortu spowodowanego ciągłym odklejaniem i niechęci do noszenia takiego biustonosza.

Stanik samonośny czy to bawełniany czy silikonowy wymaga dokładnego doboru rozmiaru, ponieważ ma jedynie klej w górnej części miseczek, który zapewnia podtrzymanie biustu. Jeśli stanik jest za duży lub za mały, nie będzie trzymał się dobrze i może spadać. Dla kobiet z większym biustem może być niewystarczający, ponieważ klej może nie wytrzymać wagi ciężkiego biustu. Cena takiego stanika to od 20zł (ale tych bym nie polecała) do 120zł. 

2. Biustonosz z przezroczystymi ramiączkami i tyłem

 

Biustonosz bez widocznych ramiączek to rodzaj biustonosza, który posiada ramiączka wykonane z silikonu. Stanik z przezroczystymi ramiączkami jest dobry do noszenia pod topami lub jako biustonosz do sukienki bez ramiączek, które nie pozwalają na ukrycie standardowych ramiączek biustonosza. Biustonosz z przezroczystymi ramiączkami sprawdza się również jako stanik do sukni z odkrytymi plecami lub biustonosz do sukni z dekoltem, gdzie standardowy biustonosz może przeszkadzać w zachowaniu eleganckiego wyglądu.

Niestety silikonowe ramiączka czasami mają tendencję do ślizgania się z ramion, co jest szczególnie problematyczne podczas tańca lub podczas noszenia biustonosza przez dłuższy czas. Ramiączka są mocno rozciągliwe i nie utrzymują większego biustu w odpowiednim miejscu, nie ma efektu uniesienia jak stanik push up. Niektórzy uważają, że silikonowe ramiączka wyglądają mniej estetycznie niż tradycyjne ramiączka stanika. Cena waha się od 80 do 150zł. 

3. Biustonosz plunge 

Stanik plunge to rodzaj biustonosza, który ma wąski mostek i głęboki dekolt, który zwykle kończy się na środku poniżej lini piersi, ma wycięcie w kształcie litery „V”. Jest to ciekawa alternatywa dla zwykłego biustonosza. Biustonosz V ma na celu zapewnienie unasienia biustu w sukienkach z głębokim dekoltem bez uwidaczniania się. Niestety nie jest odpowiedni dla wszystkich typów biustu. Kobiety z większym biustem mogą czuć się niekomfortowo w biustonoszu plunge, ponieważ ma on bardzo okrojone miseczki i można mieć uczucie, że biust przy większym ruchu z nich “wyskoczy”. Jest drogi i trudnodostępny w większych rozmiarach. Kobiety często narzekają na uciskanie biustonosza w mostku. Cena kreuje się od 150 do 250zł 

4. Taśma do biustu 

 Taśmy do biustu to 5m rolka bawełnianej taśmy zapewniająca lepsze podtrzymanie piersi niż niejeden biustonosz. Pozwala na eksponowanie piersi bez użycia biustonosza push up. Dzięki temu można nosić kreacje, o wyszukanym kroju, a jednocześnie nie trzeba martwić się o to, że stanik będzie wystawał. Taśmy na biust zapewniają odpowiednie podtrzymanie piersi i pozwalają na swobodne poruszanie się bez obaw o to, że coś się odklei lub przesunie, są wykonane z elastycznych materiałów, które nie uciskają klatki piersiowej i nie ograniczają ruchów. Taśmy do piersi można nosić przez wiele godzin bez odczuwania dyskomfortu.

Taping biustu jest uniwersalny, w zależności od potrzeb, można stosować różne techniki klejenia biustu, co pozwala na osiągnięcie różnych efektów podtrzymania i eksponowania piersi w zależności od naszych preferencji. Sam proces zakładania taśmy, tzw taping należy robić zgodnie z instrukcją, za pierwszym razem może wydawać się to trudne, ale z pomocą dostępnych instrukcji można krok po kroku osiągnąć sukces.

Marka Boobsup wyszła naprzeciw swoim Klientom i stworzyła jako jedyna film instruktarzowy, który otrzymujemy na email po zakupie ich taśm dodatkowo w pudełkach dostajemy instrukcje w formie papierowej. Kupując taśmy należy zawsze sprawdzić ich skład oraz opinie Klientek. Taśmy do modelowania biustu muszą być zawsze używane z nasutnikami (w celu ochrony brodawek), więc przy zakupie warto zwrócić uwagę czy są one w zestawie.  Nie kupujcie chińskich zamienników, bo mogą powodować rany.  

Zachęca również cena produktu, np. bardzo dobrą jakościowo wg opinii Klientek jest taśma do biustu BoobsUp! której cena to niewiele ponad 40zł i to w komplecie z 8sztukami nasutników!  W porównaniu z drogimi biustonoszami push-up, bodami do sukni, czy stanikami samonośnymi taśmy do biustu są znacznie tańsze i bardziej dostępne dla każdej kobiety. Można je kupić w wielu sklepach internetowych lub na allegro. Ceny od 9zł(ale te mogą uczulać), do 99zł 

5. Nasutniki, bawełniane, silikonowe, jedno i wielorazowe. 

 Nasutniki to małe nakładki na sutki, które służą do zakrycia ich w przypadku, gdy kobieta nie chce nosić biustonosza lub ma założoną kreację, która nie pozwala na noszenie tradycyjnego biustonosza. Nasutniki wystarczy dokładnie przylepić do skóry lub nałożyć w zależności od rodzaju nasutnika. Naklejki na sutki są wykonane z delikatnych materiałów, które nie podrażniają skóry i są bardzo wygodne w noszeniu i niewidoczne pod ubraniem. Dzięki temu kobieta może nosić kreacje z odkrytymi plecami lub głębokim dekoltem bez obaw o to, że jej sutki będą widoczne. Są dobre dla małych piersi.

Nasutniki sprzedawane są w wielu wersjach, bawełniane, silikonowe, jedno i wielorazowe, cienkie oraz grube. Bardzo interesującą serię wprowadziła ostatnio firma Boobsup, sa to nasutniki (bez kleju) silikonowe i bardzo cienkie. Po odpowiednim założeniu nasutniki zasysają się do piersi i są niewidoczne pod ubraniem.  

  Ponieważ nasutniki kryją tylko brodawki, a nie da się nimi unieść biustu, aby uzyskać najlepszy efekt nasutniki należy używać z taśmami do biustu. Taki zestaw jest w stanie sprostać każdej stylizacji i unieść biust na wiele godzin.  

Należy pamiętać, że dobór odpowiedniej bielizny do każdej stylizacji jest kluczowy, aby uzyskać dobry wygląd i wygodę. Przed zakupem należy poznać za i przeciw, zrobić rekonesans top marek, żeby nie wyrzucać pieniędzy “w błoto”.

Dlatego przed zakupem warto przemyśleć na czym nam zależy, aby znaleźć opcję najlepszą dla siebie. 

taśma do biustu stanik push up stanik do sukienki bez pleców biustonosz taśmy na biust boobsup biustonosz bez pleców

Taśma do biustu – gdzie kupić, która najlepsza? 

Co do sukni ślubnej bez pleców lub z głębokim dekoltem?

Plunge stanik VS taśma do biustu, co jest nr. 1?

Letnie stylizacje bez ograniczeń: Taśma do biustu – Twoje rozwiązanie na gorące dni!